Siyah kıyafetlerin solması nasıl önlenir? Siyah kıyafetlerin solmasını bu iki malzeme ile önleyin!

Siyah renkli kıyafetler her dolapta bulunan, kurtarıcı parçalar arasında yer alan ve asla modası geçmeyen yegane parçalardır. Bu kadar çok tercih edilen siyah kıyafetlerin solmaması için bugüne kadar denenen çoğu yöntem sonuç vermemiş ve her yıkamada biraz daha renk kaybetmiştir.

Siyah kıyafetlerin birkaç yıkamadan sonra renklerinin gittikçe solarak griye dönmesi, onları satın alırken ikilemde kalınmasına sebep olur. Severek aldığınız kıyafetin solması büyük bir hayal kırıklığı yaratırken, bir sosyal medya kullanıcısı yayınladığı video ile siyah kıyafetlerin solmaması için gerekli olan tüyonun mutfaklarımızda saklı olduğunu iddia etti.

SİYAH KIYAFETLERİN SOLMAMASI İÇİN EN DOĞAL YÖNTEM

Sosyal medya üzerinde ipuçları ve püf noktalar paylaşan bir kullanıcı “siyah kıyafetlerin solmaması için en kolay çamaşır tüyosu” başlıklı bir video yayınladı ve yayınladığı video ile saatler içerisinde binlerce beğeni topladı.

Sosyal medya kullanıcısının yayınladığı videoda herkesin mutfağında bulunan bu iki malzeme siyah kıyafetlerin solmaması için kullanabileceğiniz en doğal çözüm olduğunu söylüyor. Yayınlanan videoda bahsedilen iki malzeme ise biri sirke diğeri de tuz.

SİYAH KIYAFETLERİN RENKLERİNİ KORUMAK İÇİN TUZ YA DA SİRKE KULLANIN

Siyah kıyafetlerin solmaması için verilen bu çamaşır tüyosunda yapmanız gereken tek şey, siyah kıyafetlerinizi çamaşır makinesine attıktan sonra eğer sirke kullanacaksanız çeyrek su bardağı sirkeyi; tuz kullanacaksanız da yarım su bardağı tuzu çamaşır makinenizin tamburunun içerisine eklemeniz ve soğuk suda hızlı yıkama ayarında yıkamanız yeterli.

Siyah kıyafetlerin solmaması için birkaç tüyo daha veren kullanıcı, siyah kıyafetlerin kurutma makinesine atılmamasını ve hatta güneş gören bir alanda kurutulmaması gerektiğini de vurguladı. Siyah kıyafetlerin solmaması için yıkadığınız temiz kıyafetlerinizi ev içerisinde bir kurutma askısına asarak kurutabilir ve renklerini koruyabilirsiniz.

ÇOĞU KİŞİ BU YÖNTEM İLE SİYAH KIYAFETLERİNİN RENKLERİNİ YILLARDIR KORUYOR

Siyah kıyafetlerin solmaması için en kolay çamaşır tüyosu olarak paylaşılan bu videonun altına kullanıcılar tarafından birçok olumlu yorum yapıldı. Bu yöntemi deneyip etkisini görenlerden çok senelerdir bu yöntemler ile siyah kıyafetlerini yıkayan ve renklerini koruyan kişiler dikkat çekti.

Peki, siz siyah kıyafetlerin solmaması için hangi yöntemleri deniyor ya da bu yöntemi denemeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir